Selvhjelpsgrupper i ditt fylke

Selvhjelp Norge setter ikke selv i gang selvhjelpsgrupper, men samarbeider med en rekke aktører og organisasjoner, kalt kontaktpunkt for selvhjelp, som setter i gang eller planlegger å starte selvorganiserte selvhjelpsgrupper.

Nedenfor finner du en oversikt over disse kontaktpunktene. Du kan godt gå i selvhjelpsgruppe i et annet fylke eller en annen kommune enn der du bor. Vi har også en oversikt over organisasjoner innen rus og psykisk helse som driver selvhjelpsarbeid. Ønsker du å snakke med et av våre distriktskontorer, finner du kontaktinformasjon her. Les mer om kontaktpunkter her.

Finn ditt fylke:

Akershus


Bærum Frivilligsentral

Haukelands plass 10, 1302 Sandvika
T: 95304220
christine@baerum.frivilligsentral.no

Frisklivssenteret i Bærum

Frisklivskoordinator Julie Solum
T: 97402798
julie.solum@baerum.kommune.no

NaKuHel-senteret Asker, Semsveien 168, 1384 Asker

Jorunn Marie Thon
T: 41 52 24 71
jorunnmarie@mac.com

Frisklivssentralen i Ski kommune

Frisklivsveileder Sissel K. Gransæther
T: 941 47 088
sisselkatrine.gransaether@ski.kommune.no

Friskliv Oppegård

Emilie Føyen With
T: 66 89 11 82/932 71 617
friskliv@oppegaard.kommune.no

Nesodden Frisklivsentral

Bjørnemyr terrasse 47-49, 1451 Bjørnemyr
Briet Birgisdottir
T: 95 83 59 64
briet.birgisdottir@nesodden.kommune.no

Nittedal Frivilligsentral

Tom Christiansen
Gamle Glittrevei 11, 1484 Hakadal
T: 400 16 675
selvhjelp@nittedalfrivilligsentral.no

LMS Nittedal

Kaia Astor og Anne Sophie Marthinsen
T: 482 30 963 - Kaja og 481 50 534 Anne Sophie
kaia.astor@nittedal.kommune.no; anne.sophie.marthinsen@nittedal.kommune.no

Spiseforstyrrelsesforeningen

Daglig leder Elin Olsen
Dronningensgate 25, 0154 Oslo
T: 22 94 00 17/980 10 733, informasjons- og støttetelefon: 22 94 00 10
elin@spisfo.no / www.spisfo.no

Frisklivssentralen i Enebakk

Camilla Castellan
T: 404 06 140

Rælingen frivilligsentral - for kommunene Skedsmo, Lørenskog og Rælingen

T: 63 83 52 68/994 36 451
unni.aker.nylend@ralingen.kommune.no

Eidsvoll Frivilligsentral - for kommunene på øvre Romerike

Gladbakkveien 54, 2080 Råholt
T: 63960170
post@frivilligsentralen-eidsvoll.no

Aust-Agder


Arendal

Inger Grande
inger.grande@arendal.kommune.no

Arendal

Else Marie Knudsen
T: 950 86 642
else.marie.knudsen@arendal.kommune.no

Arendal

Evy Finstad
T: 945 33 365
evy.finstad@arendal.kommune.no

Arendal

Irene Dahlen Olsen
T: 958 71 376
irene.dahlen.olsen@arendal.kommune.no

Buskerud


Psykiske helsetjenester

Nedre Storgate 24, Drammen/Engene 50, 3015 Drammen
Liv Elisabeth Havnerås
T: 913 77 045/ 32 04 46 73
Liv.havneras@drmk.no

Lærings- og mestringssenteret (LMS) i Drammen

Randi Klemetsen
T: 909 49 418/ 32 04 66 47/ 40 91 73 83
lms@drmk.no

Drammen kommune, Drammen frivilligsentral

T: 900 75 399
irene.sand.sorsdahl@drmk.no

Drammen kommune, Danvik-Fjell Frivilligsentral

Monika Bock
T: 32 80 17 17
Monika.Bock@drmk.no

Nedre Eiker kommune, frivilligsentralen

Patricia Emeci
T: 32 23 28 55
frivilligsentralen@neiker.no

Øvre Eiker Frivilligsentral

Live Skistad
T: 413 77 480
frieiker@ovre.eiker.kommune.no

Sigdal kommune, Frisklivssentral

Mari Albjerk
T: 906 25 366
frisklivssentralen@sigdal.kommune.no

Modum kommune frivilligsentralen

Anne Skaalien
T: 951 74 474
post@modum.frivilligsentral.no

Lier Frisklivssentral

Lier stadion, Nøsteveien 70, Postboks 205, 3401 Lier
Anette Larsen Akselsen
T: 409 13 113
lier.frisklivssentral@lier.kommune.no

Lærings- og mestringssenteret, Ringerike sykehus

Borghild Kristin Hollerud
T: 32 11 60 05/ 97 64 29 26
borghild.hollerud@vestreviken.no

Ringerike frivilligsentral

Hanne Skrataas
T: 32 14 21 00
post@ringerike.frivilligsentral.no

Flå frivilligsentral

Andrine Markegård
T: 416 05 578
andrine.lillebo.markegaard@flaa.kommune.no

Nesbyen Frivilligsentralen

Hanna Smette
T: 450 61 980/32 07 16 10
frivillig.nes@tubfrim.no

Ål Frivilligsentral

Gunn Marit Oleivsgard
T: 907 77 495
gmo@aal.kommune.no

Hol Frivilligsentral

Marlene Brusletten eller Ditte Marie Schiellerup
T: 959 80 040/959 86 404
marlene.brusletten@hol.kommune.no og ditte.marie.schiellerup@hol.kommune.no

Kongsberg Frivilligsentral

Rigmor Råen
T: 481 66 239
rigmor.raen@kongsberg.kommune.no

Flesberg Frivillighetssentral

Gudveig Forle eller Laila Ulvik
T: 975 51 547
frivillighetssentralen@flesberg.kommune.no

Rollag

Folkehelsekoordinator Nadine Mielke
T: 959 62 280
nadine.mielke@rollag.kommune.no

Nore - og Uvdal kommune, frivilligsentralen

Britt Guton Hallan
T: 976 93 917
bgh@noreuvdal.no

Finnmark


Frivilligsentralen i Alta

T: 78 45 57 10
post@alta.frivilligsentral.no

Kautokeino kommune

Solbjørg Valio
T: 932 95 682
solbjorg.valio@kautokeino.kommune.no

Hammerfest kommune

Rehabiliteringskoordinator og barneansvarligkoordinator Elin D. W. Johannessen
T: 78 40 27 05

Kafé Blå, Lakselv

T: 949 89 326
kafebla@gmail.com

Vadsø Frivilligsentral

Vadsø kommune
frivillighetssentral@vadso.kommune.no

Sør-Varanger Frivilligsentral

Kongensgate 10 B, Kirkenes
T: 78 97 06 21
post@sor-varanger.frivilligsentral.no

Hedmark


Sør-Odal Frivilligsentral

T: 476 10 312
frivillig@sor-odal.kommune.no

Nord-Odal Frivilligsentral

T: 942 10 418
post@frivilligsentral.com

Kongsvinger Frivilligsentral

T: 62 80 81 04
post@kongsvinger.frivilligsentral.no

Kongsvinger Nærmiljøsenter

T: 62 81 30 22
kjoewol@online.no

Eidskog Frivilligsentral

T: 62 83 09 00
post@eidskog.frivilligsentral.no

Grue Frivilligsentral

T: 62 94 40 25/ 976 78 069
frivilliggrue@hotmail.com

Åsnes Frivilligsentral

T: 62 95 11 98
afrivill@online.no

Hamar, Røde Kors-huset

Sadegh Fard
T: 950 56 833
sadegh.fard@redcross.no

ADHD Norge Hedmark

May Tone Ruud
T: 995 78 867
mayruud@outlook.com

SMISO Hamar, Støttesenter mot incest og seksuelle overgrep

Lindbergbakken 3 B, 2318 Hamar
T: 62 53 34 01/ 481 59 236
post@smisohamar.no / smisohamar.no

Stange og omegn: I hop - Sjølhjelp og mestring

Tove Maurdal og Maren Moss
T: 957 88 342/ 466 94 096
tove_ihop@outlook.com/ marenmoss@hotmail.com

Stangehjelpa

Dr. Thorshaugsveg 25, 2335 Stange
T: 62 56 23 00
stangehjelpa@stange.kommune.no

Tømmerstock, Ringsaker

Nygata 12, 2381 Brummunddal
Torild Sætra
T: 992 30 969
torilsagapo@me.com

Elverum og Solør-regionen

Finn Kristiansen
T: 924 42 678
finnk62@gmail.com

Elverum frivilligsentral

Randi Stensløkken Moen
T: 62 43 63 50/ 954 67 801
post@elverumfrivilligsentral.no

SMISO Elverum (Senter mot incest og seksuelle overgrep)

T: 971 59 810/62 41 18 62
post@elverum-smiso.no

Stor-Elvdal Frivilligsentral

Daglig leder Adam Bielek
Storgata 110, 2480 Koppang
T: 40437903
abi@stor-elvdal.kommune.no

Rendalen Frivilligsentral

Bergset, 2485 Rendalen
Daglig leder Anne Karen Hagen Kjølhamar
T: 62468250
ekjolham@bbnett.no

Tynset Frivilligsentral, Meierigata 4, 2500 Tynset

Daglig leder Gudrun Bakken
T: 62 48 11 01
post@tynset.frivilligsentral.no

Tolga Frivilligsentral

Daglig leder Rigmor Lundberg
T: 624 96 011
post@tolga.frivilligsentral.no

Os Frivilligsentral

Daglig leder Inger Lise Christoffersen
T: 62497602
post@os-hedmark.frivilligsentral.no

Alvdal Frivilligsentral

Daglig leder May Kristin Holøien
T: 62 48 78 80
post@alvdal.frivilligsentral.no

Folldal Frivilligsentral

Daglig leder Aina Bakke
T: 624 90 350
post@folldal.frivilligsentral.no

Hordaland


Vitalitetssenteret frivilligsentral, Bergen

Leder Benedict Peter
T: 934 90 301
kontakt@frivillighet.org

SMISO Hordaland - Senter mot incest og seksuelle overgrep i Hordaland

T: 55 90 49 90
post@smiso-hordaland.no

Grannehjelpa Frivilligsentral

Sidsel Haugen
Sandvenvegen 3, 5600 Nordheimsund
T: 56 55 85 81/901 22 688
post@grannehjelpa.no

Arna Frivilligsentral

Monica Nesse
Peter Jebsensvei 19, 5265 Ytre Arna
T: 55 24 38 10/991 02 073
post@arna.frivillingsentral.no

Møre og Romsdal


Ålesund Frivilligsentral

Siv Katrin Ulla
T: 70 16 48 62/ 945 22 775
siv.ulla@alesund.kommune.no

Haram frivilligsentral

Elin-Grete Vatnehol
T: 70207360/95709923
elin@haramfrivilligsentral.no

Molde, Frivilligsentralen

Daglig leder Eli Hoelstad Eik
Kirkebakken 1-3, 6413 Molde
T: 71 11 13 80
frivillighetssentralen@molde.kommune.no

Sunndal

Folkehelsekoordinator/leder for Sunndal distriktsmedisinske senter Peggy Ranheim
T: 71 69 90 42/412 63 977
sunndal.selvhjelp@sunndal.kommune.no

Nordland


Mental Helse Saltdal

Åse Sjøvold
T: 906 81 045
saltdal@mentalhelse.no

Mental Helse Øksnes

oksnes@mentalhelse.no

Øksnes Frivilligsentral

T: 76 18 51 56
frivillig@oksnes.kommune.no

Krisesenteret Vesterålen, Sortland

T: 76 12 23 30/ 76 12 13 40
vkrises@online.no

Mental helse Hemnes

Birgit Fjelldal
Knophsvei 9, 8643 Bjerka
T: 415 63 625
hemnes@mentalhelse.no

Oppland


Lillehammer Frivilligsentral

T: 992 69 600
lillehammer@frivillighet.no

Gausdal Frivilligsentral

T: 918 69 478

Aktivitetshuset Otta

Johan Nygårdsgate 17 A
Anne Marie Nesset
T: 918 46 475
anne.marie.nesset@sel.kommune.no

Vågå Frivilligsentral

T: 61 29 37 88

Raufoss, Vestre-Toten Frivilligsentral

Lise Østby
T: 61 19 22 66
post@vestretoten.frivilligsentral.no

Fagernes, Stabburshella

Valdresvegen 16, 2900 Fagernes
T: 461 85 811
erfaringskonsulent@stabburshella.com

Jevnaker Frivilligsentral

Hadeland: Samarbeid mellom frivilligsentralene og kommunene Lunner, Gran og Jevnaker
Øyvind Sogn
T: 484 05 219
post@jevnaker.frivilligsentral.no

Oslo


Interessegruppen for kvinner med spiseforstyrrelser (IKS)

Elin Olsen 22 94 00 10/13
Dronningensgate 25, 0154 Oslo
elin@ik.no

LINK Oslo - Senter for selvhjelp og mestring

Kirkeveien 61, 0364 Oslo
T: 22 96 15 40/41
post@linkoslo.no

Rogaland


Kontaktpunkt for skolevegring

Send en forespørsel per epost, så blir du kontaktet etter arbeidstid av skolevegringsgruppen.
skolevegringsgruppe@outlook.com

Sauda

Karl Olaf Sundfør
T: 993 95 708
karl.olaf.sundfor@rio.no

Sauda

Martha Anette Hocking
T: 466 23 979
marthaahocking@hotmail.com

Hå kommune

Kjetil Mørk
T: 41 00 50 66
kjetil.mork@ha.kommune.no

Vindafjord frivilligsentral

T: 481 87 762
nina.froyland@vindafjord.kommune.no

Sogn og Fjordane


Vågsøy Frivilligsentral

T: 907 46 471
Frivilligsentral@vagsoy.kommune.no

Eid Frivilligsentral

T: 57886340/41460042
post@eid.frivilligsentral.no

Stryn Frivilligsentral

T: 971 54 722
post@frivilligstryn.no

Frisklivssentralen Sogn

T: 992 86 128 (Sogndal) 958 93 641 (Luster og Sogndal)/953 03 897 (Leikanger og Sogndal)
Frisklivssentralen@sogndal.kommune.no

Rusettervernet i Sogn og Fjordane

T: 948 34 493
post@rusettervernet.no

Telemark


Notodden frivillingsentral

Grete Frantzen Tortveit
T: 413 23 769
gretorv@hotmail.com

Hjartdal frivilligsentral

Torunn Gjerjordet
T: 48 23 77 91
bygdesentralen@hjartdalsbygda.no

Telemark, Landsforeningen for pårørende innen psykatri

Anne Sund
T: 45 60 32 74
LPPTele@broadpark.no

Porsgrunn: for rus og andre avhengigheter: R.O.T

Raschebakken 13, 3921 Prosgrunn
Emil Sjølyst
T: 908 01 054
rotporsgrunn@gmail.com

Skien, Livskrisehjelpen, Skien Kommune

T: 40900597
livskrisehjelpen@skien.kommune.no

Kragerø kommune

Agnes Heldal, leder koordinerende team Kragerø kommune
T: 35 98 63 46/ 992 17 452
agnes.heldal@kragero.kommune.no

Frisklivssentralen Midt-Telemark (Bø, Nome og Sauherad kommuner)

Svein Ivar Forberg
T: 409 13 937
svein.ivar.forberg@bo.kommune.no

Bø frivilligsentral

Elisabeth Haugen
T: 35 95 32 00/ 909 63 587
elisabeth.haugen@redcross.no

Kviteseid kommune

Reidun Øverland
T: 35 06 82 61/ 977 90 476
reidun.overland@kviteseid.kommune.no

Nissedal kommune - frivillingsentral

Renate Hassel
T: 996 36 626
nissedal.frivillingsentral@gmail.com

Fyresdal kommune, psykatrikoordinator

Gudny Lauvrak
T: 975 61 574/35 06 73 00
gudny.lauvrak@fyresdal.kommune.no

Tokke kommune, psykisk helse

Mona Skafså
T: 970 58 051/ 35 07 55 45
mona.skafsa@tokke.kommune.no

Troms


Frivilligsentralen i Kirkens Bymisjon Tromsø

T: 77 68 48 88
astrid.mikalsen@bymisjontromso.no

LMS Tromsø, Lærings- og mestringssenteret Tromsø

Cathrine Kristoffersen
T: 77 75 79 30/ 416 60 937
cathrine.kristoffersen@tromso.kommune.no

Kåfjord Frivilligsentral

Nyvollv 1, 9147 Birtavarre
T: 77 71 71 60
post@kafjord.frivilligsentral.no

Birtavarre Røde Kors

Nordreisa nærmiljøsentral

Høgegga 7, 9151 Storslett
T: 415 87 710
narmiljo@nordtroms.net

Målselv Frivilligsentral

Øvreveien 30, 9325 Bardufoss
T: 415 13 135
frivillig@nordpaa.no

Salangen Frivilligsentral

Ryet 4, 9350 Sjøvegan
sfrivill@online.no

Lavangen Frivilligsentral

T: 77 17 66 29
frivillighet@lavangen.kommune.no

Målselv og Bardu Revmatikerforening

Sissel Nordahl Hansen
T: 77 21 12 00
sissnorhan

Trøndelag


Levanger - Verdal, "Vårres" regionalt brukerstyrt senter

Mona
T: 920 35 322
post@varres.no / www.varres.no

LINK Trondheim, Senter for selvhjelp og mestring

Kjersti Huseby
Nardovegen 4b, 7032 Trondheim
T: m: 976 25 630
www.linktrondheim.no / post@linktrondheim.no

Vest-Agder


Flekkefjord Frivilligsentral

Marianne Hafte
T: 38 32 80 41
marianne.hafte@flekkefjord.kommune.no

Mandal Frivilligsentral

T: 38 26 88 33/908 58 565
post@mandal.frivilligsentral.no

Lindesnes Frivilligsentral

T: 38 25 91 31
post@lindesnes.frivilligsentral.no

Marnadal Frivilligsentral

Torhild Helgesen, daglig leder
T: 38 28 71 04/958 54 995
post@marnardal.frivilligsentral.no

Farsund Frivilligsentral

T: 945 32 189
post@farsund.frivilligsentral.no

Søgne Frivilligsentral

T: 482 95 812
post@sogne.frivilligsentral.no

Nodeland, Songdalen

Einar Odmund Fredriksen
T: 486 05 387

Songdalen Kommune, enhet for livsmestring

Ruth Føreland, spes. spl.
T: 951 58 663
ruth.foreland@songdalen.kommune.no

Vennesla Frivilligsentral

Jorunn Sagen Olsen
T: 902 20 440
jorunn.sagen.olsen@vennesla.kommune.no

Vestfold


Svelvik Frivilligsentral

Heidi S. Hansen
T: 33 78 01 00/901 31 722
heidi.hansen@svelvik.kommune.no

Sande Frivilligsentral

Toril Ågedal
T: 33 78 70 31/941 60 750
toril.agedal@sande-ve.kommune.no

Holmestrand kommune psykisk helse og rus

Heidi Dokka Klausen
T: 330 04 193
heidi.dokka.klausen@holmestrand.kommune.no

Tønsberg, LMS ved Sykehuset i Vestfold HF, Lærings- og mestringssenter

Marianne Jacobsen
T: 33 30 82 31
lms@siv.no

Tønsberg, Sykehuset i Vestfold HF

Tønsberg kommune, Mestring og forebyggende tjenester

Mari Arnøy Slåttholm
T: 924 39 057
mari.slattholm@tonsberg.kommune.no

Klinikk psykisk helse og rusbehandling

LMS-koordinator Bettina Dudas
T: 970 38 184
bettina.dudas@siv.no

Færder friskliv og mestring

Gro Torbjørnsen og Cecilie Grenanger
T: 953 33 132/ 924 24 114
friskliv@faerder.kommune.no

Færder Frivilligsentral avd. Nøtterøy

May Elisabeth Ronander
T: 482 88 972
mai.elisabeth.ronander@faerder.kommune.no

Andebu

Linda Linnestad
T: 926 97 884/33 43 96 78
linda.sorensen.linnestad@sandefjord.kommune.no

Frisklivssentralen i Stokke

Inger-Tove Gjermundsen
T: 938 83 410
inger-tove.gjermundsen@sandefjord.kommune.no

Re Helsehus, avd. fysio/ergo

Sylvia Aaland
T: 905 18 133
sylvia.aaland@re.kommune.no

Horten enhet rus og psykisk helse

Christine Hotvedt
T: 409 05 444
christine.hotvedt@horten.kommune.no

Sandefjord Medisinske senter, Lærings- og mestringssenter

Randi Hovde
T: 33 41 99 00 (resepsjon)
lms@sandefjord.kommune.no

Larvik kommune

Hanne Jensen Moth og Odd Kristian Iversen
T: 934 20 712/982 53 291
hanne.jensen.moth@larvik.kommune.no, odd.kristian.iversen@larvik.kommune.no

Østfold


Turid Danielsen

T: 472 71 864

Moss Frivilligsentral

Skoggata 24, 1530 Moss
Torill Sørenssen
T: 922 98 551
post@moss.frivilligsentral.no

Etat Friskliv og mestring

Jens Wilhelmsensgt.1
Angelica K. Nielsen
T: 69 30 67 60/69 30 67 66
friskliv@fredrikstad.kommune.no

Askim Frivilligsentral

Koordinator for frivilligsentralene i Aremark, Askim, Hobøl, Marker, Skiptvedt, Sydeberg, Våler/Svinndal. Adresse: Torget 14, 1830 Askim
T: 69 88 47 11/ 414 68 896
post@askim.frivilligsentral.no

FRIMOT - pårørendegrupper for pårørende til rusavhengige

Skolegate 28, 3. etg., 1831 Askim
T: 955 20 530
frimot@email.no / www.frimot.no
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial